WEB ASYA
Neler yeni

Bu sefer Clubhouse rakiplerini kopyaladı: İşte yeni özellik

webasya

Usta Yönetici
Yönetici
Katılım
6 Haz 2021
Mesajlar
72
Tepkime puanı
137
Web sitesi
webasya.com
WA
128

webasya

Usta Yönetici
Yönetici
Katılım
6 Haz 2021
Mesajlar
72
Tepkime puanı
137
Web sitesi
webasya.com
Bu sefer Clubhouse rakiplerini kopyaladı: İşte yeni özellik

Clubhouse rakiplerinden kopyaladığı Backchannel özelliğini uygulamaya ekledi. Özelliği kısa süre sonra uygulamadan kaldırdı.Clubhouse her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. “Yanlışlıkla” yeni bir özelliğini kullanıma sunan uygulama, kullanıcılara yazılı mesajlaşma imkanı sağlayan Backchannel bölümünü gösterdi. Ancak kısa bir süre sonra hemen ortadan kaldırıldı. Bunun üzerine bir Clubhouse sözcüsü de birtakım açıklamalarda bulundu.

Clubhouse bilindiği üzere çeşitli kategorilerde konuların tartışıldığı sohbet uygulaması. Belirli konuşmacılar uygulama içerisinde kullanıcılara bir konu hakkında fikir sunarak tartışma ortamı oluşturuyor. Sosyal medya sektörüne yeni bir soluk getiren platform Facebook, Twitter ve Instagram’a ilham kaynağı oldu. Spotify da yakın zaman içerisinde Clubhouse benzeri Greenroom uygulamasını yayınlayarak kullanıcılara sesli iletişim ortamı sağladı.

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

Spotify bir süredir Clubhouse benzeri uygulaması olan Greenroom üzerinde çalışıyordu. Bugün itibariyle uygulama piyasaya sürülüyor.

Clubhouse Backchannel yanlışlıkla piyasaya sürüldü
Cuma günü ortalıkta dolaşan bir tweet’e göre Backchannel kullanıcıların sesli yerine metin yoluyla iletişime geçmelerini sağlıyor. Ancak uygulamanın sürüm notlarında bu özelliğe dair herhangi bir bilgi verilmedi. Dolayısıyla Backchannel’ın bu versiyonunun ne kadar süredir var olduğu belirsiz.Twitter gönderisine baktığımızda sesli konuşan kullanıcıların dışında sadece mesaj yoluyla iletişim kuran kişiler görülüyor. Clubhouse sözcüsü konuyla alakalı
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
“Ürün oluşturma sürecimizin bir parçası olarak Clubhouse, potansiyel özellikleri düzenli olarak araştırır ve test eder. Böylece bu işlevler bazen uygulamanın bir parçası haline dönüşür ama kimi zaman da hayata geçmez. Ancak potansiyel özellikler hakkında yorum yapmıyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Bu sefer Clubhouse rakiplerini kopyaladı İşte yeni özellik

Clubhouse Backchannel özelliğinin bütün kullanıcıların erişimine açılıp açılmayacağı konusunda henüz net bir bilgi yok. Kısa bir süre için herkese açık bir şekilde görünmüştü. O sırada uygulamayı açmış olan kaç kullanıcının olduğu bilinmiyor. Aynı zamanda uygulama sınırlı bir beta olarak da çıkmış olabilir.

Sizler Clubhouse uygulamasının Backchannel özelliği hakkında neler düşünüyorsunuz?

KAYNAK: shiftdelete.net